Wszystkie informacje potrzebne do zakupu pierścionka zaręczynowego

Szykujesz się do zadania pytania, ale utknąłeś na ringu? Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę i jak dobrać najlepszy do Twoich potrzeb.

Metal pierścionka zaręczynowego powinien być srebrny lub złoty i dlaczego?

Większość ludzi wybierze złoto, ponieważ uważa się je za metal wysokiej jakości i wartościowy. Polecamy pierścionek 585, choć mniejsza próbka z niższą ceną może być kusząca, to zdecydowanie zaleca się wyższą jakość w przypadku biżuterii zaręczynowej.

Co jeśli nasz wybrany nie jest miłośnikiem złota, ale zamiast tego woli srebro? Pamiętaj, że niechęć do złota nie jest niechęcią do metalu, ale raczej do koloru. Ponieważ wiele młodych pań wymienia srebro jako swój ulubiony rodzaj biżuterii, białe złoto będzie najlepszą opcją na biżuteryjnym rynku pierścionków zaręczynowych. Oprócz białego i żółtego złota możemy również postawić na mieszankę. Niezależnie od tego, co nosi, pierścionek będzie pasował do reszty jej biżuterii, co jest idealne dla naszej ukochanej, która ciągle zmienia swoją biżuterię.
Metale takie jak tytan, pallad i wolfram są nowością na rynku jubilerskim. Jest tylko kilku jubilerów, którzy produkują biżuterię w tym stylu i niewiele kobiet jest nią zainteresowanych. Z pewnością wyjątkowy wybór, ale zdecydowanie zalecamy trzymanie się złota, jeśli twoja ukochana jest zagorzałą zwolenniczką romantycznych tradycji. Chociaż platyna jest najdroższą opcją, większość kobiet woli tradycyjne złoto.

Jest tak wiele kamieni do wyboru.

Po tym, jak zdecydowaliśmy się na metal, jedyną opcją, jaka pozostaje, jest wybór kamienia. Kolorowe kamienie, takie jak topaz, tanzanit, szafir, szmaragd i rubin, stają się coraz bardziej popularne wśród dżentelmenów. Pamiętaj, że styl kolorowego kamienia dyktuje, czy będzie pasował do innych przedmiotów z Twojej kolekcji.

Większość ludzi nadal woli diamenty, a jubilerzy zwykle się z tym zgadzają. Ten kamień to wyznanie miłości, która będzie trwać wiecznie: „Będę cię kochać do końca”. Połączenie białych diamentów z żółtym lub białym złotem ma ponadczasową elegancję, co jest bardzo atrakcyjne.

Tak jak diament jest najtwardszym minerałem, który może być zarysowany tylko przez inny diament, tak samo jest brylantem. W praktyce diament nie ulegnie zniszczeniu podczas noszenia jako biżuteria. Z tego powodu kamienie półszlachetne, takie jak turkus czy lapis lazuli, są zdecydowanie odradzane przez jubilerów.

Dlaczego nie wybrać diamentu zamiast cyrkonii?

Wybór cyrkonii nie powinien być dokonywany pomimo naszego zrozumienia, że ​​Twój budżet jest ograniczony i naszej rekomendacji, aby unikać zaciągania pożyczek na opłacenie pierścionka zaręczynowego. W porównaniu z kamieniami naturalnymi jest towarem znacznie mniej szlachetnym i cenionym. Kobiety często noszą złotą biżuterię z cyrkoniami w dniu zaręczyn i chcą poczuć się wyjątkowo. Z drugiej strony diamenty są znacznie trwalsze. Nawet po kilku użyciach widać, jak szybko cyrkonie tracą swój blask i blask. Mają ponury wygląd. Z drugiej strony diamenty nadal błyszczą nawet po dziesięcioleciach użytkowania.

Ponieważ diamentowe pierścionki zaręczynowe są teraz dostępne za mniej niż 500 USD, zalecamy zakup mniejszej obrączki wysadzanej diamentami zamiast ogromnej, ozdobnej obrączki wysadzanej cyrkoniami.