Jak nosisz zegarek?

Wydaje się, że to proste pytanie. Aby zegarek mógł być bezpiecznie przymocowany do nadgarstka, należy przestrzegać kilku wskazówek.

Prawa czy lewa ręka?

Zegarek należy nosić na lewej ręce, zgodnie z powszechną praktyką. Ale to nie jest twarda i szybka zasada. Zamiast przestrzegać formalnego protokołu, ludzie po prostu wolą nosić swoje zegarki na lewym nadgarstku zamiast na prawym. Nasz preferowany sposób noszenia zegarka to lewa ręka. Dzięki temu dla osób praworęcznych zegarek mniej rozprasza podczas wykonywania codziennych czynności lewą ręką. Po drugie, kręcenie koronką i ustawianie zegarka prawą ręką jest wygodniejsze (jeśli jesteś praworęczny). Oznacza to, że zegarek jest mniej podatny na uderzenia i otarcia, gdy jest noszony na mniej dominującej ręce.

Wygoda i estetyka nakazują nosić zegarki na lewym nadgarstku zamiast na prawym. Noszenie zegarka na prawej ręce może zostać uznane za błąd. Jeśli nie jesteś leworęczny, noszenie zegarka na prawym nadgarstku powstrzyma cię przed popełnieniem poważnego faux pas. W większości powinniśmy trzymać się zasady, że zegarek nosimy na nadgarstku, który jest… wygodniejszy.

Jak nosić zegarek?

Podczas zakładania zegarka należy pamiętać o kilku dodatkowych zasadach. Zasady te, podobnie jak wybór nadgarstka, są bardziej wynikiem praktyki niż wyrafinowanego wyczucia stylu.

Są to:

Męski zegarek nigdy nie powinien być noszony luźno na bicepsie lub tricepsie. Zegarek na rękę nie powinien być w stanie się całkowicie obrócić. Zegarki powinny lekko poruszać się w górę iw dół nadgarstka, gdy są noszone prawidłowo. Z drugiej strony zegarki damskie nie są objęte tym rozporządzeniem. W tej lokalizacji jest większy stopień swobody. Zegarki damskie można nosić na nadgarstku jako bransoletkę lub jako biżuterię.
Jeśli nosisz zegarek na rękę, upewnij się, że nie jest zbyt ciasny. Czas poluzować pasek zegarka, jeśli uwiera cię w nadgarstek. „Zluzowanie się” bransoletki lub paska można łatwo zmierzyć. Powinieneś być w stanie wsunąć mały palec z nadgarstka między pasek zegarka a nadgarstek.
Aby skórzana opaska „dopasowała się” do nadgarstka, należy ją nosić przez kilka dni. Do tego czasu nie będziemy mogli wprowadzać żadnych zmian.
Podczas noszenia koszuli z długim rękawem zegarek powinien być widoczny tylko wtedy, gdy ramię jest lekko zgięte w bok. Przez cały czas, gdy stoisz, mankiety koszuli muszą zakrywać zegarek.
W naszym domu zegarek nigdy nie jest noszony na mankiecie koszuli.
Aktywność sportowa wymaga odpowiedniego zegarka na rękę, takiego jak gumowy pasek lub odpowiednio ułożona bransoletka (odpowiednia luz). Podczas ćwiczeń nadgarstek nieco się rozszerza, więc pasek powinien być lekko rozluźniony, aby nie obciążać nadgarstka.
Jak widać, istnieje wiele wskazówek dotyczących prawidłowego noszenia zegarka. Po zakupie nowego zegarka należy pamiętać o ustawieniu czasu i dopasowaniu paska do nadgarstka. W sklepie stacjonarnym sprzedającym zegarki na rękę powinna istnieć możliwość skrócenia i przerobienia bransoletki lub przecięcia gumowego paska. Następnie możemy dostroić zegarek, aby pasował do naszego nadgarstka.