Jak kupić pierścionek zaręczynowy, nie znając rozmiaru?

Podniosła atmosfera, moment pełen wzruszenia, twoja ukochana właśnie powiedziała “tak”, a ty z trudem próbujesz wepchnąć jej na palec pierścionek zaręczynowy. Brzmi jak koszmar, a jednak zdarza się w rzeczywistości. Aby uniknąć tego przykrego doświadczenia, przed zakupem pierścionka warto zadbać o to, by był on we właściwym rozmiarze. Najprostszym sposobem na dokonanie tego, jest wizyta w salonie jubilerskim wraz z biżuterią wybranki. Profesjonaliści zmierzą średnicę przyniesionej ozdoby i bez problemu dopasują odpowiednie wymiary do jej palca. O pomoc możesz zwrócić się także do przyjaciółki, siostry, czy mamy pani twojego serca. Kobiety bardzo często wymieniają się różnego rodzaju akcesoriami, dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że któraś z nich posiada interesującą cię informację. 

Co w przypadku zakupu pierścionka w złym rozmiarze?

Jeśli jakimś cudem te sprawdzone sposoby okażą się zbyteczne i symbol miłości będzie za duży bądź za mały, nie należy panikować. Korekta rozmiaru to nieskomplikowany proces,  który od lat z powodzeniem stosuje się w jubilerstwie. Bez żadnego problemu możliwa jest zmiana niewłaściwych wymiarów. Jedyną przeszkodą okaże się grawerunek, który może ulec zniszczeniu. Warto wziąć to pod uwagę podczas konfigurowania pierścionka. Rezygnacja z usługi grawerowania w momencie zakupu, pozwala na bezinwazyjną zmianę rozmiaru, ale nie oznacza, że w przyszłości nie może zostać wykonana. Umieszczenie romantycznego napisu będzie świetnym pomysłem na rocznicowy prezent, który rozczuli twoją narzeczoną. 

Czym powinien charakteryzować się pierścionek zaręczynowy?

Idealny pierścionek to przede wszystkim taki, który przypadnie do gustu ukochanej osobie. Preferencje drugiej połówki są najważniejszym wyznacznikiem w trakcie wyboru biżuterii. Oczywiście należy pamiętać o podstawowych kwestiach takich jak świetnej jakości kamień szlachetny, czy odpowiedni kruszec. W końcu pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłoń kobiety przez lata.