DO CZEGO WYKORZYSTUJE SIĘ BURSZTYN?

Bursztyn znajduje szerokie zastosowanie w jubilerstwie ze względu na wiele różnych możliwości estetycznych. Kryształy żywicy z sosny iglastej możemy również wykorzystać do innych celów. Dziś, oprócz zastosowań jubilerskich, omówimy również różne zastosowania bursztynu w naszym codziennym życiu.

NIEBIŻUTERSKIE ZASTOSOWANIA BURSZTYNU:
Co można zrobić z bursztynem? Najczęściej jest zatrudniony w:

Zastosowania obejmują biżuterię i ozdoby; maści lecznicze; kadzidełka aromatyczne przeciw owadom; nalewki rozgrzewające do zmniejszania przekrwienia zatok; oraz produkcja farb i lakierów.

Ze względu na szerokie zastosowanie lecznicze bursztynu, biżuteria bursztynowa może mieć również pozytywny wpływ na nasz organizm.

DO CZEGO MOŻNA STOSOWAĆ BURSZTYN?

W Polsce użycie bursztynu jako kamienia dekoracyjnego sięga tysięcy lat i jest popularne do dziś. W Polsce bursztyn jest nadal najpopularniejszym kamieniem szlachetnym. A konkretnie, do czego jest używany bursztyn w biżuterii?

Zazwyczaj bursztyn łączy się z oszałamiającą srebrną oprawą. Biżuteria wykonana z bursztynu jest ceniona nie tylko ze względu na swój urok, ale także za zdolność przenoszenia osoby noszącej w czasie do czasów, gdy bursztyn był zanurzony w leśnej żywicy miliony lat temu.

DLACZEGO BURSZTYN JEST WCIĄŻ STOSOWANY DO?

Wykorzystując wyrafinowaną technologię komputerową, polscy projektanci biżuterii bursztynowej są w stanie tworzyć współczesne wzory. Koraliki, kolczyki, koraliki, naszyjniki i wisiorki mogą być wykonane z bursztynu.

Obecnie ukryty potencjał tych zamrożonych bryłek żywicy jest odkrywany i w pełni podkreślany. W konsekwencji bursztyn bałtycki przeżywa odrodzenie.

Mamy nadzieję, że zaryzykujesz ten niedoceniany skarb leczniczy! Niektóre z rzeczy, których nigdy nie spodziewasz się zrobić z bursztynem!