Białe czy żółte złoto?

Jubilerstwo to stale rozwijająca się dziedzina. Na rynku bez przerwy pojawiają się nowe, coraz to ciekawsze modele, wykonane przy użyciu najróżniejszych zdobień i kruszców. Nie ma to jednak wpływu na fakt, iż liderem wśród metali szlachetnych pozostaje złoto. Dawniej najczęściej wybierane było to o żółtej barwie. Jednak powoli ulega to zmianie, ponieważ na popularności zyskuje białe złoto. Jest ono bardziej kosztowne, ponieważ wyprodukowanie biżuterii ze wspomnianego materiału wymaga znacznie więcej nakładu pracy. Spowodowane jest to większą twardością białego złota, która w przypadku zakupu chociażby pierścionka zaręczynowego jest wielkim atutem. Zapewnia odporność na odkształcenia, które potrafią skutecznie zrujnować nawet najpiękniejszą biżuterię. Odwieczny dylemat między białym a żółtym srebrem w rzeczywistości nie może zostać rozwiązany. Oba kruszce są niezmiernie piękne, jednak przez swoją odmienność zaspokoją zupełnie inne wymagania. Miłośniczki ciepłych odcieni powinny postawić na klasyczny kolor złota, z kolei wielbicielki oryginalności muszą wybrać biel. 

Obrączki ślubne z żółtego złota

Obrączki z żółtego złota to klasyczny wybór, który niemalże każdemu z nas kojarzy się z tradycyjnym ślubem. Zdobią one dłonie znacznej części naszych rodziców, ciotek i dziadków. Niegdyś stanowiły najpopularniejszy wybór, dziś także są warte uwagi. Niektóre pary młode wciąż decydują się na zakup takich pierścionków. Owe modele są bardzo uniwersalne, dzięki czemu dopełnią każdą stylizację oraz nadadzą jej ponadczasowej elegancji. A związany z nimi powiew tradycji doskonale uzupełni wasz ślub. 

Pierścionki zaręczynowe z białego złota

Białe złoto jest najczęstszym wyborem mężczyzn przygotowujących się do zaręczyn. Doskonale podkreśli ono piękno dowolnego kamienia szlachetnego. Z przezroczystych klejnotów wydobędzie niesamowity blask, a z barwnych kosztowności głębię. Wspomniany kruszec stanowi doskonałą alternatywę dla srebra, które swoją przystępną ceną zyskało wiele miłośniczek. Jeśli twoja kobieta nosi srebrną biżuterię, pierścionek zaręczynowy z białego złota z pewnością ją zachwyci.